Bylinné masti a gely


Měsíček, kostival, heřmánek, arnika, jitrocel a rakytník jsou významné léčivé byliny používané v tradiční lidové medicíně po celá staletí. Z měsíčku lékařského (Calendula officinalis) se sbírá květ, z něhož se připravují odvary, nálevy a extrakty. Z kostivalu lékařského (Symphytum officinale) se sbírají listy, ale častěji kořen rostliny. Jednou z účinných složek byliny je allantoin, který se používá v léčivých i kosmetických přípravcích. Z heřmánku pravého (Matricaria recutita) se používá usušený květní úbor bez příměsí stonků a listů. Z prhy arniky (Arnica montana) se používají zejména olejové silice z květů. Z rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides) se používá olej z plodů lisovaný za studena. Z jitrocele kopinatého (Plantago lanceolata) se využívají především listy pro své blahodárné účinky.

Arniková mast

Arniková mast Dr. Müller Pharma je tradiční přípravek s obsahem standardizovaného olejového extraktu z květů prhy arniky (Arnica montana) získaného šetrným postupem zaručujícím vysoký obsah účinných látek. Obsahové látky prhy arniky, zejména silice, mají velmi příznivé účinky na pokožku při pocitech únavy svalů a končetin.
Arniková mast je vhodná pro masáže a péči o pokožku, osvěžuje unavené nohy. Masáže přípravkem napomáhají uvolnění svalového napětí. Mast je také vhodná pro zvláčnění a zklidnění pokožky podrážděné jakýmkoli způsobem (větrem, mrazem, sluncem). Díky vysokému obsahu glycerinu a včelího vosku velmi dobře promašťuje pokožku.
Aplikuje se několikrát denně podle potřeby. Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Helianthus Annuus Seed Oil, Arnica Montana Flower Extract, Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride, Beta-Carotene, Zea Mays Oil.


E-shop
50 ml


Rakytníková mast

Rakytníková mast Dr. Müller Pharma je tradiční přípravek s obsahem 100% panenského rakytníkového oleje lisovaného za studena. Rakytník řešetlákový obsahuje celou řadu biologicky aktivních látek, které mají příznivé účinky na podrážděnou pokožku (např. sluncem, mrazem, větrem, ozářením).
Mast díky vysokému obsahu glycerinu a rakytníkového oleje výborně promašťuje pokožku. 
Aplikuje se několikrát denně podle potřeby. Pro zvýšení účinku je vhodné nechat mast působit přes noc.Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride.


E-shop
50 ml


Heřmánková mast TRADIČNÍ

Heřmánková mast Dr. Müller Pharma je tradiční přípravek s obsahem šetrně destilované silice z květů heřmánku pravého (Matricaria recutita) se standardizovaným obsahem účinných látek alfa-bisabololu a chamazulenu.
Obsahové látky silice heřmánku mají velmi příznivé účinky na pokožku podrážděnou jakýmkoli způsobem (např. sluncem, mrazem, větrem, ozářením). Mast díky svému mastnému masťovému základu a vysokému obsahu heřmánkové silice důkladně promašťuje pokožku a zanechává na pokožce mastný film.
Aplikuje se několikrát denně podle potřeby.Ingredients: Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Chamomilla Recutita Flower Oil, Lanolin, Cera Alba.


E-shop
50 ml


Měsíčková mast

Tradiční přípravek s obsahem standardizovaného olejového a lihového extraktu květu měsíčku lékařského (Calendula officinalis), získaného šetrným postupem zaručujícím vysoký obsah účinných látek. Díky tomu mast obsahuje úplné spektrum obsahových látek měsíčku, čímž je zaručena její vysoká a komplexní účinnost.
Měsíčková mast Dr. Müller Pharma je vhodná k masážím, k péči o pokožku negativně ovlivněnou faktory vnějšího prostředí (sluncem, větrem, mrazem) nebo v případě suché kůže nohou, rukou či rtů.
Aplikuje se několikrát denně podle potřeby.Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Alcohol denat., Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Sorbitan Oleate, Calendula Officinalis Flower Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, Beta-Carotene, Zea Mays Oil, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Castor Oil.


E-shop
50 ml


Dubová kůra mast

Tradiční přípravek s obsahem extraktu kůry dubu (Quercus robur), získaného šetrným postupem zaručujícím vysoký obsah účinných látek. Osvědčený masťový základ napomáhá zvláčnění a promaštění kůže v místě aplikace.
Podle potřeby použijte několikrát denně.Ingredients: Glycerin, Aqua, Paraffinum Liquidum, Alcohol denat., Quercus Robur Bark Extract, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Oleate, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Castor Oil.


E-shop
50 ml


Kostivalová mast

Tradiční přípravek s obsahem standardizovaného lihového extraktu kostivalu lékařského (Symphytum officinale) získaného šetrným postupem zaručujícím vysoký obsah a kompletní spektrum účinných látek. Obsahové látky kostivalu mají celkové příznivé účinky na kůži.
Kostivalová mast Dr. Müller Pharma je vhodná k péči o suchou pokožku a k masážím při pocitu unavených svalů. Masáže přípravkem příznivě přispívají k regeneraci organismu.
Aplikuje se několikrát denně podle potřeby. Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Cera Alba, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Alcohol denat., Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Oleate, Tocopheryl Acetate, Symphytum Officinale Rhizome/Root Extract, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Castor Oil.


E-shop
50 ml


Gel dubová kůra

Tradiční přípravek s obsahem standardního lihového extraktu kůry dubu (Quercus robur), získaného šetrným postupem zaručujícím vysoký obsah účinných látek. Díky tomu gel obsahuje široké spektrum obsahových látek dubové kůry, čímž je zaručena jeho vysoká a komplexní účinnost.Ingredients: Aqua, Alcohol denat., Quercus Robur Bark Extract, Eugenia Caryophyllus Flower Oil, Allantoin, Panthenol, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Triethanolamine, Eugenol.


E-shop
75 ml


Heřmánková mast

Heřmánková mast Dr. Müller Pharma je tradiční přípravek s obsahem šetrně destilované silice z květů heřmánku pravého (Matricaria recutita) se standardizovaným obsahem účinných látek alfa-bisabololu a chamazulenu.
Obsahové látky silice heřmánku mají velmi příznivé účinky na pokožku podrážděnou jakýmkoli způsobem (např. sluncem, mrazem, větrem, ozářením). Mast vzhledem k vysokému obsahu glycerinu a díky speciální formulaci a obsahu makadamového oleje a včelího vosku výborně promašťuje pokožku.
Aplikuje se několikrát denně podle potřeby.Ingredients: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Paraffin, Ethylhexyl Stearate, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Cera Alba, Macadamia Integrifolia/Tetraphylla Seed Oil, Tocopherol, Chamomilla Recutita Flower Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA.


E-shop
50 ml


Arnikový gel

Lehce vstřebatelný masážní gel s obsahem olejového extraktu květu prhy arniky (Arnica montana) a esenciálních silic – mátové, levandulové, rozmarýnové a meduňkové je vhodný pro masáže, které mají příznivý vliv při pocitech únavy svalů. Díky svému složení působí chladivě a dodává pokožce osvěžující pocit.

Použití: Aplikujte potřebné množství na pokožku a krouživými pohyby vmasírujte.

Nepoužívejte pro děti do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí. Při použití se vyhněte kontaktu s očima.

Ingredients: Aqua, Polysorbate 20, Helianthus Annuus Seed Oil, Alcohol denat., Arnica Montana Flower Extract, Menthol, Camphor, Mentha Piperita Oil, Lavandula Hybrida Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Cymbopogon Winterianus Herb Extract, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Beta-Carotene, Zea Mays Oil, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol.


E-shop
75 ml