IchthyoCare


Bílý ichthamol, účinná složka přípravků IchthyoCare Dr. Müller Pharma, je světlá forma sulfonovaného břidlicového oleje. Zatímco k neutralizaci běžného tmavého ichthamolu se používá amoniak a produkt potom obsahuje jeho nezanedbatelné množství, bílý ichthamol je neutralizován organismu bližšími sodnými ionty a neobsahuje žádnou volnou bázi, která by mohla přispívat k dráždění pokožky.
Jeho předností je lepší rozpustnost ve vodě, vyšší čistota, a tedy světlejší barva a lepší dermální snášenlivost. Je také aktivnější vůči kvasinkám a plísním, které jsou jedním z původců lupovitosti pokožky hlavy.

IchthyoCare šampon proti lupům

Šampon s bílým ichthamolem se díky příznivému působení doporučuje používat k péči o pokožku hlavy při nadměrném maštění hlavy spojeném se svěděním a zvýšenou tvorbou lupů.
Je vhodný také jako podpůrný prostředek k péči o pokožku hlavy při lupénce.

Použití: Přiměřené množství šamponu naneste na mokré vlasy a masírujte pokožku vlasové části hlavy až do vytvoření pěny. Nechte alespoň chvíli působit, poté vlasy a pokožku důkladně opláchněte. Pro dosažení optimálního účinku je třeba aplikovat šampon s bílým ichthamolem 2 až 3krát týdně po dobu asi 4 až 6 týdnů. Po této době je vhodné používat šampon s bílým ichthamolem pravidelně 1krát týdně.Ingredients: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Ictasol, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, PEG-9 Cocoglycerides, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, PEG-10 Olive Glycerides, Urea, Creatine, DMDM Hydantoin, Backhousia Citriodora Leaf Oil, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sodium Chloride, Lactic Acid, Citral. Obsahuje formaldehyd.


E-shop
100 ml
200 ml


IchthyoCare pasta

Pasta s bílým ichthamolem 5 % je vhodná jako prostředek následné péče o problémovou pokožku. Vzhledem k obsahu oxidu zinečnatého pasta velmi dobře působí při svědění. Je velmi dobře snášena.

Přípravek nevyžaduje konzervaci.

 Ingredients: Petrolatum, Zinc Oxide, Talc, Ictasol.


E-shop
30 ml


IchthyoCare mast

Mast s bílým ichthamolem 4 % je vhodná jako prostředek následné péče o problémovou pokožku, při svědění pokožky nebo zarudnutí po působení slunečního záření. Doporučuje se tam, kde je třeba promaštění pokožky. Je velmi dobře snášena.

Přípravek nevyžaduje konzervaci.

 Ingredients: Petrolatum, Ictasol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lanolin, Backhousia Citriodora Leaf Oil, Citral.


E-shop
30 ml


IchthyoCare mýdlo

Mýdlo s obsahem 2,5 % bílého ichthamolu je přípravek pro čištění pokožky s problémy spojenými se vznikem svědivých ložisek při různých dermatologických obtížích.Ingredients: Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Ictasol, Cetyl Alcohol, Cocamide MIPA, Glyceryl Stearate, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Carbonate, Citric Acid, Backhousia Citriodora Leaf Oil, Citral.


E-shop
90 g