Echinacea

Echinacea purpurea neboli třapatka nachová, která se používá v tradiční lidové medicíně v různých částech světa, je také známá pod názvem rudbeckie. Třapatka byla tradiční léčivou rostlinou severoamerických indiánů, kteří ji nazývali „sluneční klobouk“ a užívali ji k medicínským účelům už před 200 lety. Moderní euro-americká medicína ji začala používat na přelomu 19. a 20. století, v USA byla echinacea zapsána v roce 1926 do národního rejstříku léků. Největší pozornosti po stránce výzkumné i praktického použití se jí ale dostalo v Evropě, především v Německu v 2. polovině 20. století, kde se stala jednou z nejvíce používaných léčivých bylin. Z rostliny jsou získávány silice, mastné kyseliny, fenolické látky a polysacharidy.

Zobrazit i ostatní produkty z této řady:

Müllerovy echinaceové kapky

Doplněk stravy v tekuté formě
 

Přípravek obsahuje čistý, šetrně připravený extrakt z natě kvetoucí rostliny Echinacea purpurea. Echinacea podporuje imunitní systém a obranyschopnost těla. O účincích obsažených látek se poraďte se svým lékárníkem.

 

Složení: lihový extrakt natě rostliny Echinacea purpurea, sladidlo (maltitol), konzervant (sorban draselný).

Obsah alkoholu: max. 30 % obj. Obsah sušiny extraktu echinacey: min. 3 % Případný jemný sediment je přírodního původu a není na závadu užívání přípravku.

 

Doporučené dávkování:
2x – 3x denně 20 kapek. % RHP nestanovena.

Skladujte na suchém místě při teplotě +5 °C až +25 °C. Po otevření uchovávejte kapky dobře uzavřené v chladu a temnu.

 

Nepřekračujte doporučené dávkování.  Nenahrazuje pestrou stravu.  Není vhodný pro těhotné a kojící ženy.  Není určeno dětem.   Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.  Ukládejte mimo dosah dětí. 

Obsah: 100 ml

E-shop
100 ml